Posty

Wyświetlanie postów z maj, 2024

Co się dzieje w Demokratycznej Republice Konga?

Obraz
Alarmująca sytuacja mieszkanców Demokratycznej Republiki Konga         Miliony ludzi w Kongo zmaga się z eksploatacją swojego państwa, przez kraje takie jak Francja, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Chiny. Demokratyczna Republika Konga jest bogata ze względu na swoje zasoby naturalne- minerały. Dla mocarstw, jednym z cenniejszych minerałów jest Koltan, który jest niezbędny do budowy urządzeń technologicznych produkowanych przez światowe firmy, np. Apple, Microsoft, Dell i Tesla.      Kongijczycy borykają się z wieloma problemami społecznymi. Jednym z nich jest przymusowa praca w kopalniach przy wydobywaniu surowców mineralnych. Przymusowa praca nadzorowana jest przez różne grupy zbrojne, które dokonują przestępstw wojennych przeciwko mieszkańcom Demokratycznej Republiki Konga. Tymi grupami zbrojnymi jest m. in. Grupa rebeliantów M23. Oprócz M23 o kontrolę zasobów naturalnych walczy wiele innych grup zbrojnych, siły kongijskie i zagraniczne...